Ćwiczenia praktyczne, analiza przypadków – wskazanie metod analitycznych konkretnych klientów i ich rachunków, w formie ćwiczeń interaktywne scenki sytuacyjne video uczące praktycznych umiejętności stosowania środków bezpieczeństwa finansowego, turniej – uczący praktycznych umiejętności stosowania wymagań w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz weryfikujący te umiejetności, prezentacja multimedialna.
Szkolenie przygotowane i ukierunkowane na praktyczne ujęcie omawianych zagadnień. Analizowane będą rzeczywiste, ujawnione w praktyce instytucji finansowych przestępstwa i nadużycia. Zostaną omówione liczne metody popełnianych przestępstw poprzez prezentację schematu działania sprawców, konkretne rozważenie działań przez nich podjętych, składających się w sumie na realizowany model przestępstwa. Szkolenie zawiera także liczne przykłady i sytuacje z doświadczeń wykładowcy, będących efektem działań doradczych i kontrolnych prowadzących w licznych bankach w Polsce, a także pomocy świadczonej bankom w implementacji regulacji prawnych i podniesienia poziomu bezpieczeństwa.
Szkolenie pozwala sprawdzić uczestnikom umiejętność praktycznego zastosowania posiadanej wiedzy w slajdach multimedialnych podsumowujących kolejne wątki szkolenia z serii: „Sprawdź co już wiesz”. Uwypuklają one wiele cennych szczegółów, uwzględnienie których determinuje prawidłową implementację obowiązków nałożonych na instytucje finansowe w obowiązujących aktach normatywnych i uczą praktycznego zastosowania właśnie co przyswojonej wiedzy. Szkolenie prowadzone w formie żywego zaangażowania uczestników.
Gra szkoleniowa pozwala szybko i skutecznie rozwijać potrzebne aktualnie kompetencje. Oprócz pogłębiania twórczego myślenia, wpływaja na intuicję, uczenie się na błędach, czy na dostrzeganie długofalowej perspektywy, skutków braku wiedzy. Mechanizmy zastosowane w ćwiczeniu pozwalają na warunkowanie pozytywnych zachowań oraz skłaniają do ich powtarzania. Gra szkoleniowa wyzwala w uczestnikach zaangażowanie, które jest również potrzebne w codziennej pracy. Tak samo jak podczas szkolenia, pracownicy powinni być aktywni, wykonując swoje obowiązki w obszarze AML, praktycznie radząc sobie z napotkanymi trudnościami. Tego uczy ich gea szkoleniowa. Skuteczność takiej gey wynika z tego, że uczestnicy koncentrują się na osiągnięciu celu gry i przy okazji rozwijają kompetencje kluczowe do efektywnego funkcjonowania w pracy, uczą się umiejętnośći radzenia sobie z problemami w obszarze AML i TF.
Program każdorazowo dostosowywany jest do specyfiki instytucji obowiązanej. Istnieje możliwość wybrania tylko interesujących Cię elementów z poniższego programu.
Szkolenia stawia sobie za cel, aby w oparciu o nowe regulacje prawne, poprzez przykłady i ćwiczenia pomóc uczestnikom nabyć praktyczną umiejętność stosowania środków bezpieczeństwa finansowego, przy uwzględnieniu podejścia opartego na ocenie ryzyka, w codziennej pracy pracowników instytucji obowiązanych. Szkolenie pokazuje praktyczne sposoby i metody implementacji obowiązków prawnych, w tym realizacji podejścia opartego na ocenie ryzyka, weryfikacji danych identyfikacyjnych klienta, metod identyfikacji, weryfikacji beneficjenta rzeczywistego. Szkolenie pozwoli także nabyć praktycznej umiejętności typowania transakcji nietypowych, podejrzanych w kontekście stosowania środków bezpieczeństwa finansowego przy wykorzystaniu najnowszych technik dydaktycznych – interaktywne scenki video, gra szkoleniowa.
Uczestnicy nauczą się praktycznego stosowania wymagań w obszarze przeciwdziałania praniu pieniędzy. Nabędą również umiejętność radzenia sobie z problemami związanymi z tym przestępstwem, aby skuteczne zapobiegać legalizowaniu brudnych wartości majątkowych w Twojej instytucji obowiązanej, minimalizując ryzyko i ewentualne szkody instytucji obowiązanej.